Elon Musk Bitcoin’ini Satmayacak! - 2022

Elon Musk Bitcoin’ini Satmayacak! – 2022Dünyanın en varlıklı adamı Elon Musk, öncülüğünü yaptığı şirketin artan enflasyonun baskısı altında olduğunu açıklamak için Twitter’da paylaşım yapmış oldu.

Enflasyon yükseldiğinde hangi varlıklara haiz olmanın daha iyi olduğu mevzusundaki görüşünü de paylaştı.

Yakın tarihindeki bir tweet’te Tesla ve SpaceX’in sahibi, her iki firmanın de yüksek emtia fiyatlarına niçin olan artan enflasyondan baskı altında bulunduğunu paylaştı.

Musk, Financial Times’dan bir yazı yayınladı ve küresel emtia fiyatlarının Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın bir kararı olarak 50 yılı aşkın süredir en büyük haftalık ralliyi görme yolunda olduğunu tartıştı.

Yüksek enflasyon sayıları Amerika Tüketici Fiyat Endeksi’ne de yansıdı. Ülkenin Çalışma İstatistikleri Bürosu 10 Mart’ta rakamları yayınladı ve büyük ölçüde enflasyonu ölçmek için kullanılan endeks %7,9 ile on yılların en yüksek seviyesi olarak geldi.

Bununla beraber Musk, mevcut durumda hangi varlıkları elde tutmanın iyi olduğuna dair düşüncelerini de paylaştı:

Genel bir ilke olarak, bu başlıktan tavsiye arayanlar için, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine iyi mamüller yaptığını düşündüğünüz şirketlerde ev yada hisse senedi şeklinde fizyolojik şeylere haiz olmak çoğu zaman daha iyidir.

Elon Musk’a Saylor Cevap Verdi

Musk, Saylor’un “bu sonuca varmasının” şaşırtıcı olmadığını söyledi. Saylor’un firması 125.000’den fazla BTC’ye haiz ve kendisi kripto para biriminin en sesli destekçilerinden biri.

Musk’ın gönderisinin altına yorum yapan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor:

USD tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edecek ve varlık enflasyonu tüketici enflasyonunun iki katı oranında çalışacak. Daha zayıf para birimleri çökecek ve sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt mülklere kaçışı yoğunlaşacak.

Ayrıca Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin‘ine hala haiz bulunduğunu ve satma planı olmadığını da belirtti.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,999.11 0.59%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,302.18 2.3%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.474899 2.68%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444512 3.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.60 3.85%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061019 3.45%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.28 2.74%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.53 3.02%