Dogecoin Kurucusunun Hedefinde Coinbase Var  - 2022

Dogecoin Kurucusunun Hedefinde Coinbase Var  – 2022İlk memecoin’in (Dogecoin) yaratıcısı, Coinbase’den yatırımcılara sürekli olumsuz fiyat güncellemeleriyle baskı yapmayı bırakmasını istedi.

İlk meme para birimi Dogecoin’in (DOGE) yaratıcısı Billy Markus, sektördeki en büyük kripto para borsalarından kabul edilen Coinbase’i etiketleyerek bir tweet attı. Düşüş eğiliminde olan piyasa koşullarında devamlı fiyat güncellemelerinin gerekliliğini sordu.

“Düşen her kripto para birimi hakkında bana bireysel bildirimler göndermek zorunda değilsin. Düştüğünü farkındayız.”

Dogecoin camiası da Markus’u destekledi. Yatırımcılar tarafından takip edilmeyenler de dahil olmak suretiyle çeşitli kripto para varlıklarının düşen performansını kullanıcılara hatırlatmaya gerek olmadığını söyleyerek Coinbase borsasına çağrıda bulundu. Birçok yorumcu, şirketlerin piyasada sürekli olarak kuvvetli kripto para birimi düşüşleri göstererek yatırımcılar üstünde lüzumsuz miktarda psikolojik baskı oluşturduğunu belirtti.

Göstergeler korkuyu işaret ediyor

Yatırımcılar arasındaki duyarlılığı izleyen çeşitli sosyal göstergeler var. Düzeltme sırasında bu metriklerin çoğu önemli ölçüde düşüş yaşadı. Bu da piyasada belirsizlik bulunduğunu gösteriyor. Kripto toplumunda duyarlılığı kullanan en ünlü gösterge olan Korku ve Açgözlülük endeksi şu anda “korku” bölgesinde yer alıyor. Pazarın çoğunun hala büyük hamleler yapmaya ve hatta yeni para birimleri satın almaya hazır olmadığını gösteriyor.

Piyasadaki düzeltmenin ağırlaşması, yatırımcılar arasında artan paniğin ana nedenidir. Dijital varlıkların çoğu, finansal piyasalardaki riskten kaçınma eğilimleri ve kripto sanayisinden fon çıkışı nedeniyle değerlerinin %50’sinden fazlasını yitirdi.

Dogecoin ve Shiba Inu gibi Memecoin’ler de tarihlerindeki en kötü tecim dönemlerinden birini yaşıyor. Her iki varlık da mevcut ATH’den değerlerinin %60’ını yitirdi. Basın zamanında, Dogecoin yedi günlük bir düzeltme döngüsünde kalırken 0,12 dolardan muamele görmektedir.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız. 

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%