DappRadar Raporuna Göre GameFi Sektörü Büyüyor - 2022

DappRadar Raporuna Göre GameFi Sektörü Büyüyor – 2022DappRadar tarafınca hazırlanan bir rapora nazaran, blockchain tabanlı oyunlara meydana getirilen yatırımlar bu sene yeni zirvelere ulaştı. Polygon, Harmony’s DeFi Kingdom, Axie Infinity ve Splinterlands en iyi performans yayınlayan protokollerden bazıları.

Rapor, blockchain alanının geçen ay fonda ortalama 1 milyar dolar aldığını ve bu alana artan bir ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.

GameFi sektörüne olan ilgi, sadece alana meydana getirilen yatırımların düzeyine yansımıyor. Rapor, bu sene blockchain ile alakalı faaliyetlerin %50’sinden fazlasının buna bağlı olabileceğini belirtti.

Bu, söz mevzusu dönemde blok zinciri etkinliğinin %45’ini oluşturan en baskın dApp sektörü olduğu geçen yılın sonuna doğru kaydettiği yüksek performansın devamı niteliğinde.

“Son 13 ayda blockchain oyunlarına ve altyapısına yatırılan üstün dereceli oranda sermaye göz önüne alındığında, oyunlara ve metaverseye olan alaka yadsınamaz.”

DappRadar tutanağı, daha fazla dijital yazışma, etkileşim ve sanal emek verme ortamlarına yönelik baskının ve bu oyunlardan hasılat sağlama olasılığının büyümesinde rol oynadığını belirtti.

En iyi performans yayınlayan GameFi Protokolleri

Sektörün yükselmesi ile beraber Harmony’nin DeFi Kingdom’ı (DFK) ortaya çıktı.

Mevcut bilgilere göre DFK, Ocak ayında 1,5 milyar doların üzerinde gelir yakaladı. Ve bu, daha ünlü rakibi Axie Infinity‘den %234 daha çok. Bunun haricinde, DeFi protokolü tek başına blockchain oyunlarının işlem hacminin %38’ini oluşturuyor.

Polygon ek olarak önder bir oyun platformu olarak kendisini sağlamlaştırıyor. Günlük benzersiz aktif cüzdanı (UAW) %76 arttı.

Pegaxy, Aavegotchi, Fear, Phantom Galaxies, REVV Racing, Crazy Defense Heroes ve diğerleri şeklinde oyun protokolleri ağda kendilerine yer buldular.

GameFi büyümesini daha etkileyici yapan şey, Ocak ayında daha geniş kripto pazarının cılız performansına karşın bu gelişme seviyesine ulaşabilmesidir.

GameFi, kripto piyasası çöküşüne karşın yükseliyor

DappRadar, GameFi protokollerinin yalnızca kullanıcılarını korumakla kalmayıp hem de oyuncu tabanının da büyüdüğünü deklare etti.

Bununla birlikte, Axie Infinity günlük yaklaşık 2,8 milyon etken kullanıcıya haiz olduğu için dikkate katılımı gereken bir güç olmaya devam ediyor. Oyun kısa vakit önce NFT satışlarında 4 milyar doları aştı.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,901.13 0.22%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,305.71 1.05%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493068 2.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.448903 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.63 2.68%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061897 1.33%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.39 1.7%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.12 1.18%