Colorado Eyaleti, Vergi Ödemelerinde Kripto Kabul Edecek. - 2022

Colorado Eyaleti, Vergi Ödemelerinde Kripto Kabul Edecek. – 2022Colorado, kripto ve blok zincirine olan yöresel ilgiyi ikiye katlayarak, vergi amaçlı olarak Bitcoin ve Ethereum‘u kabul etmeyi planlıyor.

Vali, Salı günü CNBC ile yapmış olduğu röportajda kripto benimseme planlarından kimilerini deklare etti. Dijital Belirteç Yasası adı verilen yeni bir mevzuat parçası ile devleti, kripto işlemlerini devlet menkul kıymetler yasalarından muaf tutacak. Bununla beraber, Federal menkul kıymetler yasaları hala geçerli olacak, bu da Colorado’nun giderek daha fazla kripto-şahin SEC tarafından izlendiği anlamına geliyor.

Vergilerle alakalı olarak, vali, devletinin son aşama değişken kripto piyasasına direkt maruz kalamayacağını deklare etti. “Bizim giderlerimiz -hala- dolar üzerinden” dedi.

“Geleceğin ne getireceğini asla bilemezsin.”

Bu nedenle, kripto vergi ödeme sisteminin bir parçası olarak kripto para birimleri, devlet tarafınca alındığında bir aracı tarafından yine dolara çevrilecektir. Bununla birlikte, “dışa dönük bir portaldan”, “devlet vergileriyle ilgili bütün amaçlar” için kriptoyu kabul etmeyi planladığını söyledi.

2019 yılında, Kanada’nın Innisfil şehri, benzer bir hizmet sağlamak için Coinberry borsası ile bir senelik bir pilot programa girdi. Bitcoin, ödeyenin tarafında vergiler için kullanılabilirken, belediye tarafınca dolar olarak dönüştürülüyor ve saklanıyor.

Colorado’nun hangi kripto para birimlerini kabul edeceği belli değil, ancak vali hem Bitcoin hem de Ethereum’dan “ödenebilecek ve gerçek zamanlı olarak dönüştürülebilecek” varlıklar olarak söz etti.

Polis ayrıca eyalet senatörü Chris Hansen tarafınca tanıtılan ve Colorado’nun devlet rezervlerinde kullanılmak üzere kendilerine atanan bir değerle dijital para birimleri oluşturmasına izin verecek bir “dijital jeton faturası”ndan da söz etti.

Vali Jared Polis, CNBC’ye verdiği demeçte, “Kamu sektörünün kripto ekonomisinden iyi mi yararlanabileceği konusunda parlak bir gelecek olduğunu düşünüyorum.” “Ortak seçilmedi. Devlet tarafından verilen veya desteklenen herhangi bir güvenliğe haiz olmak için kripto para birimi terimine meydan okuyor. ”

Colorado, senelerdir kripto ve blok zinciri teknolojisine artan ilgi gösterdi. Ekim ayında Denver şehri, muayyen mağazalarda Bitcoin ödemelerini kabul etmek için Quiznos ile bir pilot program başlattı. 2019’da aynı kent, ortalama 8000 oy toplayan belediye seçimlerinde oy kullanmak isteyen denizaşırı askeri üyeler için zeki telefon, blok zinciri tabanlı bir oylama uygulaması bile hayata geçirdi.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,974.60 2.18%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,353.55 2.16%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.486464 2.1%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.427794 2.16%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.45 2.92%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063388 3.01%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.10 2.97%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.29 2.96%