Çinli Dev Borsa, Amerika Pazarına Yeniden Girmeyi Planlıyor - 2022

Çinli Dev Borsa, Amerika Pazarına Yeniden Girmeyi Planlıyor – 2022Çin merkezli dev borsa Huobi, iki senelik bir aradan sonrasında ABD piyasalarına tekrar girmeyi planlıyor.

Çinli kripto para borsası Huobi, düzenlemelere uymak için faaliyetlerini durdurduktan iki yıldan fazla bir süre sonra ABD pazarına yine girmeyi planlıyor. Şirketin kurucu ortağı Du Jun’a göre, kripto para borsası Huobi, Amerika pazarına yeniden giriyor.

CoinGecko’ya göre Huobi, muamele hacmine bakılırsa dünyanın en büyük 10 kripto para borsasından biridir. Huobi CEO’su Du Jun, daha önceki hatalarından ders aldığını belirterek bir borsa yerine mevcudiyet yönetimine odaklanacaklarını duyurdu.

“Kendimizi hızla geri çektik şundan dolayı o zamanlar piyasaya kuvvetli bir bağlılığımız yoktu ve ABD’de iyi bir idare ekibimiz yoktu”

Ancak Huobi’nin kurucu ortağı Du Jun, Amerika Birleşik Devletleri’ne döndüğünde öncelikle hangi işi başlatacağını söylemedi. Huobi, ABD Birleşik Devletleri’ndeki çabalarına ek olarak, Avrupa’da bir genel merkez oluşturmayı düşünüyor.

“Varlık yönetiminin, geleneksel finans piyasasını da yansıtan borsadan daha büyük bir iş olmasını temenni ediyorum. ABD’ye girmek için takasın gerekli bir faktör olduğunu düşünmüyorum.”

Seyşeller merkezli kripto para borsası, ABD pazarına dönerse Coinbase gibi şirketlerle rekabet edebilir.  Huobi, 2018 yılında ABD Birleşik Devletleri’nde ilk kripto para borsasını açtı. Ertesi sene firma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcı hesaplarının dondurulacağını ve piyasaya “daha entegre ve müessir bir şekilde” döneceğini duyurdu.

Kripto Borsası Huobi, Çin’in Çöküşünden Sonra Gelirinde %30 Düşüş Bekliyor

Kurucu ortağı Du Jun’a bakılırsa, kripto borsası Huobi, Çin’in kripto para birimine uyguladığı baskının ardından gelirinde %30’luk bir düşüş bekliyor.

Huobi, birkaç yıl daha sert kripto mevzuatından sonrasında, mevcut anakara Çinli kullanıcıların hesaplarını dönem dışı bıraktı. Asya merkezi olarak Singapur’u seçti.  Huobi’nin kurucu ortağına nazaran, borsa, Çin’deki kullanıcıları kapatmanın bir sonucu olarak gelirinin kabaca %30’unu kaybetti. Ancak bu, organizasyona uluslararası alanda genişlemek için daha çok motivasyon sağlamış oldu.

Geçtiğimiz günlerde, Huobi kurucu ortağı geçmiş fiyat döngüleri herhangi bir gösterge ise, Bitcoin’in 2024’ün sonlarına yada 2025’in başına kadar bir boğa piyasası görmeyebileceğini tahmin etmişti. Bitcoin boğa piyasalarının, birkaç yılda bir gerçekleşen halving adı verilen bir sürece yakından bağlı bulunduğunu belirtti. Bir sonraki halving etkinliği, Du’nun Bitcoin’de başka bir boğa piyasası olabileceğini planladığı 2024’te gerçekleşecek.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%