Çin Teknoloji Hisseleri için Endişeler Artıyor  - 2022

Çin Teknoloji Hisseleri için Endişeler Artıyor  – 2022Çin teknoloji hisseleri, Pekin’in sektöre yönelik düzenleyici planlarına ilişkin yeni endişeler içinde peşi sıra üçüncü seansta düştü.

Hang Seng Tech Endeksi Salı günü %1.9 düşüşle 2020’deki başlangıcından bu yana en düşük kapanışına ulaştı. Yetkililerin fintech iş kolunda yeni bir kontrol turu başlattığına ilişkin raporun peşinden Alibaba Group Holding Ltd. En büyük kaybedenler arasında yer aldı.

Hang Seng Endeksi %2,7 düşerek, Çin’in üzerindeki kapsamlı baskısının tesirini azaltmak için savaşım ederken, düşüşler daha geniş Hong Kong pazarına ağırlık verdi. Göstergelere gore ayrıca, HSBC Holdings Plc’nin Çin’deki ticari gayrimenkul riskine ait bir ücret bildirmesi ve küresel pay senetlerinin artan Ukrayna gerilimi sebebiyle baskıyla karşı karşıya kalmasıyla aşağı çekildi.

Başkan Xi Jinping’in “ortak huzur” kampanyası, birçok teknoloji devinin iş modellerini ateş hattına koydu. Gıda dağıtım devi Meituan, Cuma günü Pekin’in ücretleri düşürmesini emrettikten sonrasında Salı günü %5.1 daha düşüş yaşadı.

Tencent Holdings Ltd., ana etkinlik alanlarında yeni bir incelemeyle karşı karşıya olduğunu inkar ettikten sonrasında, oldukca azca değişiklikle ticarete ilişik zararların bir kısmını sildi. Hang Seng Endeksi, Pekin’in tekel karşıtı kampanyasının şimdi ikinci yılına girmesiyle beraber geçen yılın Şubat zirvesinden yarıdan fazla düştü.

Teknoloji hisseleri yükseliş trendini kaybetti

GAM Investment Management’ta portföy yöneticisi olan Jian Shi Cortesi, “Daha fazla toplumsal mesuliyet almaları gerekiyorsa, uzun solukta büyük web şirketlerinin kazançlarının ne kadar etkileneceğidir” dedi. Şu anda bir sonuca varmak için ehil ayrıntı yok, diye ekledi.

Teknoloji sektörünün yükseliş trendi, “ortak huzur” baskısı onu ani bir durma noktasına getirmeden önce onlarca sene sürmüştü. 2020’nin sonlarında başlayan kısıtlama, veri güvenliğinden dijital ticarete, çevrimiçi oyunlara ve denizaşırı listelere kadar sektördeki derhal derhal her şeyi etkiledi. Bloomberg verilerine bakılırsa Hang Seng Tech Index üyeleri geçen yıl Şubat ayındaki zirveden bu yana toplam 1,6 trilyon dolar yitirdi.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%