Çin Bitcoin’e Karşı Mücadelesinde Galip. İşlem Oranlarında Muazzam Düşüş - 2022

Çin Bitcoin’e Karşı Mücadelesinde Galip. İşlem Oranlarında Muazzam Düşüş – 2022Geçen sene Çin, kripto para ticareti ve madenciliği üzerindeki kontrolünü sıkılaştırarak yasağın ciddiyetini artırdı.

3 Mart’ta Çin Halk Cumhuriyeti’nin merkez bankası olan Çin Halk Bankası (PBOPC), son yıllarda kripto para birimi işlemlerini başarıyla kıstığını duyurdu.

Merkez bankasına nazaran, Çin’de gerçekleşen dünya çapındaki Bitcoin işlemlerinin yüzdesi “%90’dan %10’a” düştü, bu da ülkedeki toplam Bitcoin muamele sayısının %88.88 azaldığı anlamına geliyor.

PBOC’nin “finansal düzenin kapsamlı bir biçimde temizlenmesi ve düzeltilmesi” olarak adlandırdığı durumda, merkez bankası şunları açıkladı:

“Çin’deki sanal para ticaretinin yutturmacasını etken bir halde engelledi, Çin’deki Bitcoin işlemlerinin küresel payı hızla %90’dan %10’a düştü.”

Çin yasadışı finansal faaliyetlere karşı tedbir alıyor

PBOC, “lisanssız finansman” ve “lisanssız araçları kullanma” benzer biçimde yasa dışı finansal faaliyetleri agresif bir halde kıstığını ve yasa dışı kaynak toplama suçlarını engellemek için hususi operasyonlar yürüttüğünü söyledi.

Geçen yıl Çin merkez bankası, dijital varlıkların artan popülaritesine rağmen Bitcoin (BTC) ve öteki kripto para birimlerinin reel değeri olduğunu tanımadığını söylemişti.

Çin Halk Bankası Finansal Tüketici Haklarını Koruma Bürosu müdür yardımcısı Yin Youping şunları söyledi:

“Bitcoin şeklinde sanal para birimlerinin yasal teşebbüsler olmadığını ve gerçek bir değer desteği olmadığını insanlara bir kere daha hatırlatmak istiyoruz.”

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%