Charlie Munger’ın "Kriptolar Zührevi Hastalık gibidir” Benzetmesine Elon Musk Cevabı. - 2022

Charlie Munger’ın “Kriptolar Zührevi Hastalık gibidir” Benzetmesine Elon Musk Cevabı. – 2022Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı ünlü milyarder Charlie Munger tarafından yapılan yorumlar oldukca katıydı. Kriptolar için “zührevi rahatsızlık gibiler” benzetmesi yaptı. Aynı zamanda bu vaka sosyal medyada viral hale geldi. Bunun üstüne Elon Musk yine sosyal medya üstünden kendi kişisel bir öyküsünü anlatarak mevzu ile ilgili eleştirisini paylaştı.

“Kesinlikle kriptoya yatırım yapmadım. Ondan kaçındığım için gurur duyuyorum. Zührevi bir rahatsızlık benzer biçimde.”

Munger, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik küçümsemesini ifade etmeye devam ederek,

“Keşke bir an önce yasaklansaydı… Bunu yasakladığı için Çinlilere hayranım. Bence onlar haklıydı ve biz buna izin vermekle hata ettik.”

Munger ve Buffet, kripto para biriminin ortaya çıkışını eleştirmeye ve küçümsemeye yabancı değiller. Buffett daha ilkin Bitcoin’i “hiç bir şey yaratmayan” bir varlık olduğu için alay etti, ona “fare zehiri karesi” ismini verdi ve “şarlatanları cezbeden bir yanılsamadan” başka bir şey olmadığını söylemiş oldu.

Munger’in düşsel kripto para tasviri, Berkshire Hathaway’in kripto para birimine maruz kalması mevzusunda yumuşayan yeni yatırım tezine yansımamış benzer biçimde görünüyor.

Elon Musk’tan Charlie Munger’ın Yorumuna Karşı Dikkatleri Çeken Karşılık

Tesla CEO’su Elon Musk bunun üstüne kendi kişisel bir hikayesini paylaşarak, bu konuyu ve Charlie Munger’ı tiye alan bir öykü paylaştı.

“2009’da Munger ile bir öğle yemeğindeydim ve o bütün masaya Tesla’nın iyi mi başarısız olacağını anlattı. Bu beni çok üzdü fakat ona tüm bu saydığı nedenlere katıldığımı ancak sonucunda öleceğimizi ve bunun denemeye kıymet olduğunu söyledim.”

Sosyal medya bu çıkış ile çok eğlendi. Elon Musk bir çok yatırımcı ve kullanıcı tarafınca destek gördü.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,881.01 0.72%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,300.49 2.03%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.484292 1.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444478 2.69%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.46 4.32%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061464 3.08%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.26 3.28%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.89 2.26%