Castle Island Ventures, Kripto Girişimleri için Yeni Fon Başlattı - 2022

Castle Island Ventures, Kripto Girişimleri için Yeni Fon Başlattı – 2022Kripto para ve blockchain teşebbüs sermayesi şirketi Castle Island Ventures kripto para teknolojisi geliştiren girişimleri desteklemek için 250 milyon dolarlık devasa bir fon toplamış olduğu bildiriliyor.

Raporlara bakılırsa, Boston merkezli kuruluş, Nic Carter ve Matt Walsh olarak tanımlanan iki Fidelity Investment mezunu tarafınca yönetiliyor. 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana Castle Island, kripto girişimleri için 300 milyon doların üzerinde fon topladı.

Nic Carter açıklamalarında şunlara yer verdi:

“Son zamanlarda, İnternet altyapısı veya insanların Silikon Vadisi oligopollerine güvenmeden internetle etkileşime girmesine izin veren merkezi olmayan uygulamalar olsun, Web 3‘te çok daha etken hale geldik” dedi.

Şubat 2021’de, şirketin ademi merkeziyetçi finansman (DeFi) çözümleri ve stabilcoin sistemleri inşa eden şirketlere yatırım meydana getirmeye yönelik 50 milyon dolarlık bir fon başlattığı bildirildi. Bundan önce Castle Venture, bitcoin odaklı araçlar geliştiren firmalar için 30 milyon dolarlık bir fon deklare etti.

Ayrıca şirket daha ilkin kripto endeks fon yöneticisi Bitwise, BlockFi ve bitcoin şirketi River Financial şeklinde şirketlere yatırım yapmıştı.

Castle Island Ventures Web3 Girişimi

Castle Island Ventures III olarak adlandırılan yeni fon, üç ana kategoride blockchain teknolojisiyle desteklenen dönüştürücü araçlar inşa eden kripto girişimlerine yatırım yapmayı hedefleyecek. Bu temel odak alanları, parasal ağları, finansal hizmetleri ve Web3.

Kurucu ortak Matt Walsh, yeni fonun lansmanı ile alakalı şunları söyledi:

“Gerçekten bir şeyleri başlatan pazar fırsatı ve girişimci dalgası oldukça daha büyük. Uzaydaki patlamaya reaksiyon verme şeklimiz, ekibimizi güçlendirmek ve kendimize bu şirketlerin bazılarında kapital dağıtma konusunda dışarı çıkma ve fazlaca daha agresif olma yeteneği vermektir.”

Şirket, ekibini daha da genişletmeyi ve önümüzdeki aylarda daha çok A Serisi finansman turuna öncülük etmeyi umuyor.

Bazı hüküm bölgelerinin dijital para birimleri üstündeki piyasa oynaklığına ve kısıtlamalarına karşın, kurumsal yatırımcıların ilgisi artmaya devam ediyor.

Daha ilkin Blockchain Capital’in havale devleri PayPal ve Visa tarafınca yönetilen bir finansman turunda 300 milyon dolar topladığını bildirmişti.

Ek olarak, VC ağır sıklet Andreessen Horowitz, geçen sene 2,2 milyar dolarlık bir kripto para birimi fonu başlatmayı planladığını duyurdu.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,974.60 2.18%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,353.55 2.16%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.486464 2.1%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.427794 2.16%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.45 2.92%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063388 3.01%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.10 2.97%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.29 2.96%