Blockstream’in Baş Strateji Sorumlusu Samson Mow için İlk Hedef Meksika! - 2022

Blockstream’in Baş Strateji Sorumlusu Samson Mow için İlk Hedef Meksika! – 2022Blockstream’in baş strateji sorumlusu Samson Mow, Twitter üstünden platformdan ayrıldığını duyurdu. Beş yıllık hizmeti Blockstream’e adayan Mow, şimdi ülke çapında BTC benimseme dönemini hızlandırmaya odaklanmak istiyor ve Meksika’yı ilk hedefi olarak görüyor.

Samson Mow, Ülke Çapında BTC Benimseme Sürüşüne Öncülük Edecek

Bitcoin’i ülkede yasal hale getirmek için kabul edilme süreci sırasında El Salvador’un danışmanı olan Mow, Blockstream’den “ülke çapında BTC kabulünü” genişletmeye odaklanmak için ayrıldığını duyurdu. Mow, Meksika’yı Bitcoin’i benimseyebilecek “listedeki” ülkelerden biri olarak kaydetti.

@Blockstream şuan fazlaca iyi bir yerde ve başarıya ulaşmış bir B turundan sonra iyi bir kapital ile, ilerlemek için doğru zamandı. Aynı zamanda, #Bitcoin’in evriminde şimdi çok mühim bir nokta şeklinde görünüyor – kitlesel olarak benimsenmenin eşiğindeyiz ve sanırım bunu daha hızlı gerçekleştirebilirim. “Mow bir Twitter dizisi vesilesiyle düşüncelerini bu biçimde aktardı.
Tam zamanlı olarak Pixelmatic‘e de odaklanacak olan Mow, Meksika’nın üçüncü en varlıklı adamı Ricardo Salinas Pliego ile ülkedeki Bitcoin madenciliği hakkındaki bir Twitterda malumat alışverişi yapmış oldu. Ayrıca, Meksika’da Bitcoin’in benimsenmesini yaygınlaştırmak için etken olarak çalışan Senatör Indira Kempis ile bir fotoğraf yayınladı ve BTC benimseme dürtüsünü artık etken olarak hayata geçirme planlarını ima etti.

Daha ilkin, Fidelity Digital tarafınca Ocak ayında gösterilen bir raporda, 2022’nin egemen ulusların Bitcoin’i benimseyebileceği sene olabileceği belirtilmişti. Raporda ayrıca şunlar yer aldı:

“Dünyadaki birçok ülke kriptoyu düzenleme mevzusunda katı bir yaklaşım benimsemesine rağmen, Fidelity doğrudan yasakların masada olduğuna inanmıyor. Açık aleni bir yasağın gerçekleşmesi epey zor olacaktır ancak eğer başarıya ulaşmış olursa, önemli bir servet ve fırsat yitirilmesine yol açacaktır.”

Bunun yerine, daha fazla ülke bitcoin’i benimserken, diğer ülkeler de bitcoin’in yatırım tezine yada benimsenmesine inanmasalar bile buna zorluk çekecek.”

“Ayrıca burada devasa yükseklikte bahisli oyun teorisi bulunduğunu düşünüyoruz, bu sayede bitcoin benimsenmesi artarsa, bugün bir miktar bitcoin’i garanti dibine alan ülkeler rekabet açısından akranlarından daha iyi olacak. Başka bir deyişle, gelecekte potansiyel olarak oldukca daha büyük bir maliyet yılına kıyasla, bugün küçük bir maliyet bir riskten korunma olarak sunulabilir.” Rapor ayrıca eklendi.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%