BlockFi Kripto Para Anketi Yayınlandı  - 2022
web3 projeleri

BlockFi Kripto Para Anketi Yayınlandı  – 2022BlockFi, dijital varlık sektörüne yönelik farkındalıkları belirlemek için 1000’den fazla Amerikalı hanımla kripto para anketi yapmış oldu.

Bir BlockFi araştırması, iştirakçilerin %30’unun 2022’nin sonuna kadar dijital mevcudiyet satın alacağını söylediği için Amerika’li bayanların kollarını kriptoya açmaya başladığını ortaya çıkardı.

Kripto para ödünç verme platformu BlockFi, dijital mevcudiyet sektörüne yönelik farkındalıklarını ve duygularını belirlemek için 1000’den fazla Amerikalı kadınla anket yapmış oldu. Sonuçlara bakılırsa, her üç kadından biri, sene sonuna kadar kriptoya yatırım yapmayı planlarken, %60’ı önümüzdeki üç ay arasında satın alacaklarını söyledi.

Kripto Dünyasında Kendi Yolunu Yapan Kadınlar

Dijital varlıkların popülaritesi seneler içinde giderek artıyor. Bununla beraber, alanı ilginç gören kişilerin çoğunluğunun adam olması nedeniyle sektörde mühim bir cinsiyet farkı bulunduğunu belirtmekte fayda var. Yakın tarihindeki bir BlockFi araştırmasına gore, bayanlar giderek daha fazla dahil oluyor. Ankete katılan 1.031 kadının %30’u 2022’nin sonuna kadar dijital mevcudiyet ekosistemine girmeyi planlarken, bunların %60’ı önümüzdeki 90 gün arasında bunu yapmayı planlıyor.

Kadınlar içinde kripto farkındalığı da artıyor.  Katılımcıların %92’si bitcoin ve altcoin’leri duyduğunu söylemiş oldu. Varlık sınıfı genellikle bireylerin belirli şahsi hedeflere ulaşmasına yardımcı olabilecek bir finansal vasıta olarak görülür. Ankete katılan her beş kadından biri, tatillerini finanse etmek yada bir ev satın almak için kriptoya yatırım yaptıklarını söyledi.

Katılımcıların %14’ü bitcoin’in uzun vadeli uygun bir yatırım olduğuna inanıyor. Aynı zamanda, sadece %4’ü aynı amaçlara hizmet eden NFT’leri biliyor.

Bazıları Zaten HODLers

Ankete katılan ABD’li hanımefendilerin %24’ü dijital varlıklara sahip olduklarını kabul ederken, bunların %70’i HODLers kısaca senelerdir satın almış ve hala haiz oldukları malları elinde tutuyor. Katılımcıların ortalama %50’si iyi mi kripto satın almayı bildiklerini söyledi.  Önceki anket ile karşılaştırıldığında, altı ay önce sadece %23’ü nasıl yapılacağını biliyordu.

Bitcoin, %71’i seçtiği için tartışmasız demografik öbek için en popüler varlık oldu. Dogecoin (%42) ikinci sırada yer alırken, Ethereum (%18) üçüncü sırada yer aldı. Kadınlar ek olarak sektördeki iş perspektiflerini de görüyorlar. Her 10 kişiden biri kriptonun en umut verici kariyer sektörü bulunduğunu ve fintech’e dikkat çeken katılımcı sayısını ikiye katladığını söylemiş oldu.

Ardından, %10’u önümüzdeki 12 ay arasında blok zinciri odaklı bir şirkette bir göreve başvurmayı düşündüklerini belirtti. Konuyla ilgili olarak BlockFi’nin Kurucusu ve Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Flori Marquez şunları söyledi:

“Kadınların kriptoya sahip olmanın ve kripto sektöründe çalışmaya ilgi duymanın yararlarının daha çok farkına vardıklarını bilmek oldukça coşku verici. Geleceğe baktığımda, kriptonun her insanın finansal sağlık planının mühim bir parçası olacağını temenni ediyorum.”

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız. 

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,736.35 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,286.02 2.97%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.470008 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.439759 3.42%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.13 4.71%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.060566 3.97%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.10 3.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.71 2.4%