Blockchain ve Dijital Tasarım Dünyası için Gelecekte Ne Var? - 2022

Blockchain ve Dijital Tasarım Dünyası için Gelecekte Ne Var? – 2022İki sene sonrasında ve birçok COVID-19 kısıtlaması nihayet azaldıktan sonra, dünya karşı karşıya tiyatro, film, güldürü, müzik ve sporun geri dönüşünü memnuniyetle karşılıyor. Bu, düzgüsel hayat dururken bizi meşgul eden ve eğlendiren dijital yaratıcılara ve içinde yaşadıkları milyarlarca dolarlık Blockchain ekonomisine ne olacağını merak etmeye bıraktı.

Dünya pandemi esnasında keşfettiği platformları ve sanatçıları unutacak mı şimdi festivallerin, defilelerin ve konserlerin kapıları onlara yeniden açıldı mı? Son tahminlerin bu sene 100 milyar doları aşacağını öne sürdüğü yaratıcı ekonomi, gerçek ömür deneyimlerine geri dönüş izdihamına dayanacak kadar kuvvetli mü?

Blockchain, dijital hayatı tamamen yine şekillendirecek ve bu süreçte yaratıcı ekonomiyi güçlendirecek teknolojidir.

Blok zincirinin yaratıcı ekonomide büyümeyi hızlandırmasının ve dünya genelinde kültür ve eğlencede merkezi bir güç olarak sağlamlaşmasına yardımcı olmasının beş yolu vardır:

Özgün ve hususi oluşu: Nonfungible token- NFT kapılı erişim ve NFT biletleme, etkinlik müdavimleri için dijital deneyimi iyileştiren merkezi olmayan araçlardan sadece ikisidir: NFT biletleri, katılımcılara benzersiz bir hatıra sunarken ölçeklendirmeyi engeller. Hayranlar için özel gruplara erişim ve içerik oluşturucularla doğrudan mesajlaşma gibi benzersiz deneyimleri destekler.

Hayran sahipliği: Web3 dönemi, kiracılardan kıymet elde etmekten sahiplere değer katmaya geçiş imkanı ile tanımlanır. Blockchain, hayranların en sevdikleri içerik oluşturucularla doğrudan etkileşim kurmasını sağlamış olduğu benzer biçimde, geleneksel merkezi platformların dışındaki bireysel yaratıcı ekonomilerde direkt varlık sahipliğine giden bir yol sunar.

Düşük maliyetli akış: Video akışı, Web2 internet trafiğinin ve sayısının %80’inden fazlasını oluşturur. Yüksek maliyetler tarafınca ezilmeden bu pazarın bir parçasını ele dercetmek isteyen geliştiriciler, içerik oluşturucu akışlarını desteklemek için giderek artan bir halde blok zinciri tabanlı müsait fiyatlı altyapı arıyorlar. İsteğe bağlı her yerden erişim elde eden akışlar aracılığıyla küresel seyircileri çekme konusundaki yeni yetenekleriyle içerik oluşturucular, içeriklerinden para kazanmak için bahşiş, ücretli giriş ve canlı alışveriş benzer biçimde benzersiz Web3 özelliklerine yöneliyor.

Sürükleyici etkileşim: Web2 yayıncılığının tek yönlü doğası, şimdiden kullanıcıları katılım için ödüllendiren sürükleyici etkileşime yol açıyor. Blok zincirinde değişmez ve güvenilir bir halde içerik kaydı tutma imkanı ile ile içerik oluşturucular, gizlilikten taviz vermeden etkileşimleri teşvik edebilir.

Aşağı nokta: Web2 ölçek büyütmek için oluşturulurken, Web3 niş küçültmek için oluşturulmuştur. Düşük maliyeti, artırılmış güvenliği ve sansüre karşı direnci ile blok zinciri, Web2’de ekonomik olarak müsait olandan daha minik nişlere hizmet eden mikro topluluklar kurmayı olası kılar. Bu, yalnızca içerik oluşturucuları kontrol dibine almakla kalmayan, bununla beraber toplulukları dikkat çeken trollere daha azca cazibeli kılan temel bir değişimdir.

Dijital kreatifler, başarıya ulaşmış olmak için çevik olmaları icap ettiğini her vakit kabul etmişlerdir. Şimdi, onları Google ve Amazon benzer biçimde teknoloji devlerine güç veya kâr bırakmak zorunda kalmadan yeni kitlelere kendi şartlarına bakılırsa yetişme mevzusunda güçlendirecek bir teknoloji var.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%