Blockchain Oyun Devi Animoca Markaları Rus Kullanıcılarına Hizmetleri Durdurdu - 2022

Blockchain Oyun Devi Animoca Markaları Rus Kullanıcılarına Hizmetleri Durdurdu – 2022Animoca hizmet durdurma sonucu, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov‘un kripto para borsalarını Rus kullanıcılarına ait adresleri engellemeye çağırmasıyla geldi.

Blockchain ve metaverse oyun devi Animoca Brands, Batılı güçlerin Ukrayna işgali üstündeki yaptırımlarını gerekçe göstererek Rus kullanıcılarıyla Salı günü kati olarak bağlarını kesti.

Animoica artık kullanıcıları engelleyerek ve paylaşımlarına erişimi kısıtlayarak Rus müşterilere hizmet vermeyecek.

Hareket, Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov’un Pazar sabahı bir tweet’te kripto para borsalarını Rus kullanıcılara ait adresleri engellemeye çağırmasıyla geldi.

Kripto işletmeleri, bakanın talebini yerine getirme kararını hala tartışıyor, ancak çoğunun bu tür önlemleri almamaya karar verilmiş olduğu bildiriliyor. Animoca, aksine, endüstride uyum elde eden birkaç şirketten biri halini aldı.

Şirketin, Animoca’nın yan kuruluşu The Sandbox tarafından üretilen bir meta veri deposunda kullanılan destek program tokeni SAND’ın satın alınmasını engellemeye çalışıp çalışmayacağı belli değil. Animoca, Blockworks’ün yorum talebine derhal yanıt vermedi.

24 Şubat’ta, ABD istihbaratının haftalarca devam eden uyarılarının peşinden Rus birliklerine Başkan Vladimir Putin tarafınca Ukrayna topraklarına geçme emri verildi. İşgal, Batı dünyasının çoğu tarafınca hızla kınandı ve bu da büyük Rus bankalarına, oligarklarına ve işletmelerine yaptırım uygulamaya başladı.

Rus finans kurumlarının SWIFT sistemini kullanmalarına yönelik yaptırımlar, küresel finansal sistem içinde etkin bir halde etkinlik göstermelerini engelledi.

Animoca’nın kurucu ortağı Yat Siu, firmanın kararının Gamee ve blockchain fitness firması Lympo benzer biçimde yan kuruluşları etkileyeceğini, sadece Rus kullanıcılarının düşük nüfusu göz önüne alındığında, şirket için alınan bu kararın yaşamsal önemde olmadığını belirtti.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%