Bitcoin Metrikleri “Al” Sinyali Veriyor!  - 2022

Bitcoin Metrikleri “Al” Sinyali Veriyor!  – 2022Zincir üzeri verilerde, Bitcoin yeni bir yükselişe hazır gibi göründüğü için Bitcoin alım/satım hacmine nazaran “al” sinyali veriyor.

Bir CryptoQuant gönderisinde bir analistin belirttiği şeklinde, BTC alım kütlesi son zamanlarda kripto için tarihsel olarak yeşil sinyal olan bir değere ulaştı. Bitcoin alım/satım hacmine göre “al” sinyali veriyor.

Bitcoin Taker Alış/Satış Hacmi, Şimdi Satın Alma Zamanı Olabileceğini Söylüyor

Taker alım kütlesi” türev borsalarda Bitcoin’in uzun hacmini ölçen bir göstergedir. Metrik, kaç yatırımcının alıcı bulunduğunu görmek için tahtadaki emirleri test ederek çalışır. Bu hacmin toplam hacme bölünmesi, alıcı satın alma payı olarak adlandırılır.

Bu göstergenin değeri 0,50’nin üzerine çıktığında, buyruk alanların çoğunluğunun şu anda borsalarda alıcı olduğu anlama gelir. Öte taraftan bu eşiğin altındaki oranın kıymeti, Bitcoin açık hacminin şu anda daha yüksek bulunduğunu gösteriyor. Bu Bitcoin göstergelerindeki son birkaç aydaki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Taker Alış/Satış Hacmi

Alıcı satın alma oranı  Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz benzer biçimde Bitcoin alıcı alış payı bu hafta 0,52 değerini aştı. Doğal olarak satış payı da düştü. Gönderide, quant, metriğin bu değerinin tarihsel olarak kripto para birimi için bir satın alma sinyali verdiğini açıklıyor. Son zamanlarda, gösterge 4 Şubat’ta bu eşiğin üstüne çıktı ve peşinden kripto paraların fiyatında bir artış gözlemledi. Bu model bu sefer de geçerli olursa, Bitcoin yükselişe hazır olabilir.

BTC Fiyatı

Yazı kaleme alındığı sırada, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün arasında %15 artışla 43.500 dolar civarında işlem görmektedir. Geçtiğimiz ay, BTC %14 kıymet kazanmıştır. Geçen hafta 34 bin dolara kadar düştükten sonra, Bitcoin şimdi 45 bin dolarlık fiyat seviyesini tekrar kontrol ederek sağlam bir toparlanma sağladı. Şu anda, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan belirsizlik finansal piyasalarda hala belirdiği için bu toparlanmanın devam edip etmeyeceği belirsiz.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız. 

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%