Bitcoin geri çekilmesini elde eden üç unsur - 2022

Bitcoin geri çekilmesini elde eden üç unsur – 2022Bitwise Asset Management Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Hougan, mevcut Bitcoin fiyatının geri çekilmesine sebep olan üç spesifik faktörü deklare etti.

Hougan, mevcut düzeltmenin kısa vadeli olduğunu açıkladı. Ancak Bitcoin‘in 2022’nin ikinci yarısında bir ralli için temel oluşturduğunu altını çizdi.

Hougan’a göre, Bitcoin şu anda riskten uzak bir piyasaya geniş geçişten etkilenmekte. Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanının, farklı mevcudiyet sınıfları içerdiğinden yeni ortama uyum sağladığını söylüyor. Ukrayna ve Rusya arasındaki jeopolitik gerilimler piyasa risklerini hızlandırıyor.

İkincisi, idareci, Başkan Joe Biden tarafından yaklaşan kripto para birimi yürütme emrinin piyasayı etkileyebileceğini açıkladı.

Beyaz Saray ile ABD maliye bakanı Janet Yellen arasındaki bazı unsurlar üstünde anlaşmaya varılamaması sebebiyle yürütme emrinin ertelendiği bildiriliyor.

Ayrıca Hougan, düzeltmenin vergiye bağlı satışlardan kaynaklanabileceğini belirtti. Özellikle, kripto sahipleri vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için varlıklarını satıyor olabilirler.

“Bunu atlattığımızda rahatlayacağımızı düşünüyorum.Önümüzde kısa vadeli engeller var. Ancak temel eğilimlere baktığımda, bu senenin sonuna kadar nereye varacağımız mevzusunda mucizevi boğa gibiyim.” dedi.

Bitcoin, 2022’de Ne Olacak?

Hougan ek olarak, ağ olumlu gelişmeler yaşarsa, Bitcoin‘in senenin ilerleyen aylarında yükseleceğini öngörüyor.

Listesinin başlangıcında, ‘makul düzenleyici sonuçlar‘ olarak adlandırdığı şeyin yanı sıra bir Bitcoin spot ETF‘sinin onayı var. Aynı zamanda, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenme oranlarının artmasının varlığı muhtemelen yeni zirvelere taşıyacağını söylemiş oldu.

Bir spot Bitcoin ETF’nin olası onayı, muhtemelen başka bir ralliyi tetikleyecektir. Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, SEC kripto borsalarını kontrol etmeyi başardığında ürünün yakında onaylanabileceğine inanıyor.

Aynı zamanda, Ocak 2022’nin sonunda sonlanmış olan dördüncü çeyrekte ‘Bitcoin‘i referans alan 13F başvurularının sıklığı %158 artarak 155’e çıktı. Bu, kripto para birimlerine artan kurumsal ilgiyi vurgulamaktadır. 

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%