Binance, Ukraynalı Çocuklar İçin UNICEF’e 2,5 Milyon Dolarlık Kripto Bağışladı - 2022

Binance, Ukraynalı Çocuklar İçin UNICEF’e 2,5 Milyon Dolarlık Kripto Bağışladı – 2022Binance Charity, bu savaş zamanlarında Ukraynalı çocuklara yönelik bir dayanışma hareketi olarak UNICEF‘e 2,5 Milyon Dolarlık kripto para hibe etti.

Binance’in kar amacı gütmeyen yardım kolu Binance Charity, UNICEF’e 2,5 milyon dolarlık kripto para bağışı yaptığını duyurdu. Amaç, savaştan etkilenen Ukraynalı evlatları ve aileleri desteklediği için örgütün masraflarının karşılanmasına destek olmaktır.

Binance ve UNICEF Ukraynalı Çocuklara Yardım İçin Güçlerini Birleştirdi

Resmi bir açıklamada UNICEF, silahlı çatışmanın tırmanması nüfusu derinden etkilediği için paranın doğru zamanda geldiğini belirterek katkısı için Binance’e teşekkür etti.

Rus birliklerinin ilerleyişi ve muhtelif altyapı noktalarına yönelik saldırılar, Ukrayna’nın kuzey kesiminde yaşayanların hayatlarını etkiledi. Ukrayna cumhurbaşkanının sivilleri milislere katılmaya çağırması ve bölgesel nakit akışına getirdiği kısıtlamalar da çatışma bölgelerinde yaşayanların durumunu iyileştirmeye destek olmadı.

UNICEF’in çabaları küçüklere su, eğitim ve koruma sağlamaya; topluluklara sağlık ve hijyen yardımını teşvik etmek; camia destek programlarını desteklemek için Ukrayna’nın yöresel hükümetleriyle beraber çalışmak; ve çocuk koruma hizmetleri sunan mobil ekipleri desteklemek.

Binance CEO’su Chanpeng Zhao, UNICEF ile ortaklaşa hayır kurumlarına mali yardım sağlamaya devam etme isteğini paylaştı:

Binance camiasının desteği ile bu çocukların ve ailelerinin yüz yüze olduğu acıların bir kısmının hafifletilmesine yardımcı olmak için acele yardım sağlayan UNICEF ile geçindiren işbirliğimiz için minnettarız.

Dünyanın İlk Kripto Savaşı

Rusya-Ukrayna savaşı meselesi, kripto para birimi evreninde, dünyanın ilk “kripto savaşı” olarak anıldığı noktaya kadar önemli yankılar yarattı.

Ukrayna tarafında, hükümet harp bütçesini artırmak amacıyla Bitcoin, Ethereum ve stablecoin bağışlarını kabul etmeye başladı. Ukrayna’nın cüzdanları, Polkadot ve Dogecoin şeklinde diğer altcoinleri kabul etmek için hızla yükseldi ve sonucunda birkaç milyon dolarlık fona ulaştı.

Bu fonlardan Ukrayna, askeri teçhizata şimdiden 15 milyon dolar harcadı. İnsani yardım çalışmalarına ayrılan harcamalar hakkındaki bilgi bulunmamaktadır.

Ayrıca CZ Rusya’nın ekonomisini ayakta tutmak için kripto para birimlerini etkin bir biçimde kullanmasının neredeyse katiyen olduğuna dair güvence verdi:

“Gerçek şu ki, kripto Rusya için çok küçük. Bugün kriptonun benimsenmesine bakarsak, muhtemelen küresel nüfusun yaklaşık %3’ü bir tür kripto sahibi. Bunların çoğu, kriptoda net değerlerinin yalnızca minik bir yüzdesine haizdir. Ortalama %10’dan az. Dolayısıyla, bugün kriptoda küresel net değerin muhtemelen sadece %0,3’ünden daha azı var. Bu oran Rusya için de aynı şekilde geçerlidir.”

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,088.00 0.54%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,362.73 0.71%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.496504 0.49%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.430288 0.28%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.72 0.69%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063950 1.45%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.23 0.04%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.21 0.22%