Binance, İsrail’deki Faaliyetlerini Durdurdu  - 2022

Binance, İsrail’deki Faaliyetlerini Durdurdu  – 2022İsrail’in Sermaye Piyasası Kurumu borsa lisanslarını incelerken en büyük kripto para borsası Binance bazı hizmetlerini askıya aldı.

Yerel haber deposu Globes’ta yer edinen bir rapora nazaran, kripto borsası lisanslamasından görevli düzenleyici olan İsrail Sermaye Piyasası Kurumu, Binance’ın İsrail pazarındaki faaliyetlerini netleştirmesini istedi. Ayrıca müessese birtakım hizmetleri askıya aldı.

Raporda, kripto borsası lisanslamadan görevli düzenleyici olan İsrail Sermaye Piyasası Kurumu, Binance’den İsrail pazarındaki faaliyetlerini netleştirmesini istedi. Globes, yetkili makamın Binance’den İsraillilere sağlamış olduğu hizmetlerin türü ve etkinlik gösterdiği lisanslar hakkında açıklama istediğini aktardı.

Sermaye Piyasası Otoritesi Globes raporunda, “Sermaye piyasasının müdahalesinin ardından Binance, bu aşamada İsraillilere pazarlamayı ve tüm faaliyetlerini İsrail’e odaklanan lisans konusunu inceleyene kadar durdurdu.” ifaleri yer ediniyor.

Yerel kripto medya platformu CryptoJungle’ın kurucusu Ben Samocha, verdiği bir röportajda Binance borsasının İbranice desteğini ve yerel para birimi şekel desteğini kaldırdığını söyledi. Binance desteği Samocha’ya, bu adımların düzenleyici gereklilik nedeniyle atıldığını ve şu anda daha fazla ayrıntıya giremeyeceğini ekledi. Binance, yorum talebine yanıt vermedi.

Düzenleyici baskılar devam ediyor.

Binance, dünya çapında artan düzenleyici inceleme altında olmaya devam ediyor. ABD menkul kıymetler düzenleyicisinden bir soruşturma ile yüz yüze.  Temmuz 2021’de İngiltere’nin finansal gözlemcisi FCA, Binance’in ülkede etkinlik göstermesine izin verilmediği konusunda uyardı. Ekim ayında şirket, 16 yılını internasyonal ilişkiler başkanı olarak geçirdiği Dubai Finansal Hizmetler Otoritesinden göreve Mark McGinness’i atayarak ilk düzenleyici bağlantı yetkilisini atadı.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,036.00 0.58%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,359.55 0.61%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497456 0.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429071 0.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.65 0.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064084 1.59%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.13 0.68%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.98 0.98%