Binance Custody, 5 Altcoin İçin Destek Ekledi - 2022

Binance Custody, 5 Altcoin İçin Destek Ekledi – 2022Aralık ortasında başlatılan Binance Custody, desteklenen kripto para varlıkları listesine 5 yeni altcoin eklediğini duyurdu. 

Geleneksel finans kurumları genellikle kanunen emanetçi olarak hareket ederken, kripto para birimleri, herhangi bir karşı taraf riskinden kaçınmak için insanların kendi bankası olmalarına izin veriyor. 

Bununla beraber, kripto para birimi endüstrisindeki suçun çoğalması nedeniyle, kurumsal yatırımcı, varlıklarını kontrol etmek yerine, varlıklarını korumak için genellikle üçüncü taraf gizleme hizmetlerine gereksinim duyar. Kripto para saklama görevlileri müşterilerin hususi anahtarlarını saklar ve çoğu zaman yönettikleri kripto varlıkları için sigorta sunar.

Binance Custody’e Eklenen Altcoinler

20 Şubat’ta yapılan duyuruya nazaran Shiba Inu (SHIB), Audius (AUDIO), Perpetual Protocol (PERP), SKALE Network (SKL) ve Injective (INJ) artık Binance Custody tarafından artık destekleniyor.

Binance, müşterilerin fonları üzerindeki kontrolü dağıtmak için güvenli çok taraflı hesaplamaya (MPC) güvenir. Güvenli depolama için kalifiye cüzdan çözümü kullanılır. Son olarak, Bu ayın başlarında Binance Custody, Gala (GALA), Zilliqa (ZIL), WINkLink (WIN) ve Immutable X (IMX) için yardımcı sunmaya başlamıştı.

Gemini gibi şirketler ayrıca perakende yatırımcılar için saklama hizmetleri sunar, ancak BitGo ve Paxos yalnızca fonlar ve aile ofisleri benzer biçimde kurumsal müşterileri kabul eder.

Binance, bu tür ürünlere yönelik artan talebin ortasında kurumsal düzeyde gizleme hizmetini (Custody) Aralık ayı ortasında kullanıma sundu. Büyük kurumlar 2021’de kriptoya mühim miktarda sermaye koydu. Kripto devi, müşterilerine bir sigorta planı sunmaktadır. Binance Custody, operasyonel güvenliğini ispat etmek için bağımsız SOC 2 Tip 2 imtihanını tamamlamayı hedefliyor.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%