Biden Kripto Kararnamesi – Amaç Finansal İstikrar. - 2022

Biden Kripto Kararnamesi – Amaç Finansal İstikrar. – 2022

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, mevzuyla ilgili bilgisi olan bir idare yetkilisi, bu hafta bir kripto yürütme emri yayınlamaya hazırlanıyor.

Yürütme Kararı, kapsamlı bir düzenleyici çerçeve geliştirmek için devlet kurumlarını kripto varlık ortamının çeşitli alanlarında detaylı incelemeler meydana getirmeye yönlendirecek.

Raporlara gore, yürütme emri, Hazine Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Başsavcılık Ofisi’ni ABD Federal Rezervi tarafınca verilen bir dijital para biriminin piyasaya sürülmesi olasılığını araştırmak için görevlendirecek.

Kaynaklar, Hazine Bakanı Janet Yellen ve Beyaz Saray yetkilileri arasında planlanan Yürütme kararının kapsamı mevzusunda bir anlaşmazlık nedeniyle Biden’ın kripto politikası duyurusunun ertelendiğini söylemiş oldu.

Finansal İstikrar İçin Kripto Kararı

Kararın geçen ay imzalanması bekleniyordu, ancak Yellen’ın çalışanı ile Ulusal Ekonomik Konsey yetkilileri arasındaki bir itilaf sebebiyle ertelendi, ancak bir Hazine yetkilisi bu anlaşmazlık iddiasını “doğru değil” diyerek reddetti.

Biden yönetimi, sektörü geniş ölçekte düzenlemek için ortak bir girişimde bulundu.

Adalet Bakanlığı’nın ulusal kripto para uygulama kadrosuna öncülük etmesi için kıdemli bir bilgisayar dolandırıcılığı savcısı işe alınırken, Federal Soruşturma Bürosu blok zinciri analizi ve kripto varlığa el koyma için özel bir ünite oluşturdu.

2008 mali krizi sırasında sistemik riskleri incelemek için kurulan Amerika Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, sanal varlıklarla ilgili ekonomik istikrar endişelerini incelemekle görevlendirilecek.


“Biden Yürütme Kararı” Birçok Sorunu Ele Alacak

Ek olarak, karar işletmeleri, tüketicileri ve yatırımcıları korumaya yönelik adımlara odaklanacak. Ayrıca gizlilik, dağıtılmış defter teknolojisi ve sabit paralar benzer biçimde endişeleri de içerecek.

Biden’ın kripto yürütme emri, Ocak 2021’de başkanlığı devralmasından bu yana onayladığı 81’inci emirdir. Dört yıllık bir müddet içinde, önceki yönetim 220 icra emri verirken, Başkan Barack Obama sekiz senelik görev süresi süresince 276 icra emri yayınladı.

Federal kurumlar son yıllarda dijital varlıklara parça parça ele aldıkları bir yaklaşım benimsedi ve Biden’ın çalışanı bu mevzuda öne çıkma baskısı altında.

Endüstri yöneticileri çoğunlukla Amerika standartlarında netlik ve kesinlik eksikliği olarak algıladıkları şeyden yakınırken, ötekiler Çin’in ve diğer ulusların hükümet destekli madeni paraya desteğinin Amerika dolarının egemenliğini tehlikeye atabileceğinden korkuyor.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,036.00 0.58%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,359.55 0.61%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497456 0.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429071 0.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.65 0.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064084 1.59%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.13 0.68%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.98 0.98%