Barcelona NFT koleksiyonu ve takıma ilişkin bir kripto para birimi çıkartıyor - 2022

Barcelona NFT koleksiyonu ve takıma ilişkin bir kripto para birimi çıkartıyor – 2022Önde gelen futbol kulüplerinden FC Barcelona, yakında bir NFT koleksiyonu başlatmayı ve takıma ait bir kripto para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor.

FC Barcelona Başkanı Joan Laporta, dünyanın en meşhur futbol kulüplerinden birinin gelişme için fırsatlar yaratmak ve sürdürülebilirliği sağlamak için Blockchain, NFT ve metaverse şeklinde teknolojileri iyi mi kullandığını söyledi.

İlginç bir biçimde, Kasım 2021’de Barcelona, ​​Ownix ​​ile birlikte NFT pazarına girmeyi planladı. Ancak haberi duyurduktan sadece beş gün sonra pazarlama anlaşmalarını feshetti.

Açılış konuşmasında Joan Laporta, FC Barcelona‘nın ilk NFT’sini yakında başlatmayı planladığını belirtti, ancak herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Ayrıca kulübün kendi kripto para birimini yaratmak istediğini ve genel olarak blok zincirini, kulübün dünya çapındaki 300 milyon taraftarı için zorlayıcı hizmetler yaratmak için önemli bir araç olarak gördüğünü deklare etti.

“Teknolojilerin kullanımında ve uyarlanmasında yenilikçiyiz ve öyle olmaya devam edeceğiz. Son zamanlarda NFT’ler ve metaverse şeklinde blok zinciri ürünlerine ve hizmetlerine oldukça fazla ilgi yayınlandı”

120 yılı aşkın bir geçmişe sahip ve üyelerine ilişik bir kuruluş olan FC Barcelona, ​​teknolojiyi benimseyerek, sürdürülebilirliği geliştirerek ve kapsayıcılığı ön planda tutarak Camp Nou stadyumunu yine inşa etme sürecindedir. Kendi içinde ne olduğunun üretimi için Barca Studios’u ve yeni teknolojiler için Barca İnovasyon Merkezi’ni kurdu.

Barca, her türlü e-spor ve eğlence iş kollarını çeşitlendirmeyi ve entegre etmeyi amaçlamaktadır. Büyüme için “yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz” dedi.

Ancak, Mobil Dünya Kongresi 2022’de konuşurken kulüp başkanı, mevcut yeniliğe uymanın gidilecek yol olduğunu ve takımın bunu kaçırmak istemediğini söylemiş oldu.

“Barça, yeni teknolojilerin kullanımında ve uyarlanmasında her vakit yenilikçi olmuştur ve böyle devam etmesini istiyoruz; Blockchain’in gelecek yıllarda mühim olacağını biliyoruz ve kulüp bu fırsatları kaçırmak istemiyor ” dedi.

Laporta ayrıca açıklamalarında:

“Amacımız şampiyonluklar kazanmak ve taraftarlarımızı mutlu etmek ama hem de spor endüstrisindeki fırsatlardan da yararlanmak zorundayız. Bu bir ölüm kalım meselesidir.”

Büyük futbol kulüplerinin çoğunun aksine, Barcelona taraftarları tarafından işletiliyor. Kulübün yönetimi, hissedarlardan ziyade 160.000 üye etrafında inşa edilmiştir. Forbes’a gore 2021’de dünyanın en değerli futbol kulübü oldu.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%