Avrupa’nın Yeni Kripto Silikon Vadisi Lugano ! - 2022

Avrupa’nın Yeni Kripto Silikon Vadisi Lugano ! – 2022El-Salvador’un Bitcoin’i geçen yıl yasal bir ihale olarak tanımasının ardından. Dünyanın birçok yeri bu düşünce üzerinde kafa yoruyor ve bu yönde planlar yapıyor. Bu sefer sırada, İsviçre’nin güney kesiminde, Avrupa’nın merkezinde bir kripto para birimi merkezi olmayı hedefleyen Lugano gündeme geldi.

Avrupa’nın Kripto Merkezi Lugano

Şehir dün kriptoyu yasal bir ihale olarak tanıyacağını duyurdu. Şehrin belediye başkanı Michelle Folleti, duyuruyu Tether ile müşterek düzenlenen Lugano B planı etkinliğinin canlı yayınında yapmış oldu. Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Lugano’nun LVGA Points Token‘ının fiili para birimleri olarak tanınacağını söyledi.

Geçen sene şehir, Lugano’nun Yetki Kanıtı blok zincirinde çalışan LGVA jetonunu geliştirdi. Aynı zamanda, şehir blok zinciri teknolojisi ve kripto ödemeleri ile başladı.

Şehrin müdürü Pietro Poretti’ye nazaran şehir, yaklaşık 18 ay önce Bitcoin ve Tether’i yasal olarak kabul etmek için planlar yapmaya başladı.

“Lugano, cenup İsviçre’nin ekonomik başkentidir ve her vakit yeni fırsatların yaratılmasında önder olmuştur.”

Kripto para birimlerini yasal ödeme aracı olarak kabul etme yolculuğuna Tether ile bir konsorsiyum yardımcı oldu. Bu, Tether’in stabilcoin USDT’nin yasal tokenlerden biri olarak tanınmasıyla ödüllendirildi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardorino’ya göre firma, merkezlerini ve çalışanlarını Lugano’ya taşıyan yeni şirketlere yönelik 100 milyon dolarlık bir teşvik fonu oluşturmak için şehirle ortaklık kurdu.


Kripto Şirketleri

Bu ortaklık, şehre daha çok kripto şirketi çekmeyi amaçlıyor. Tether ayrıca, şehrin merkezinde dünyanın dört bir yanından start-uplara ev sahipliği yapacak dev gibi bir startup merkezinin oluşturulmasında da yer alacak.

Bu nedenle, Avrupa’nın bankacılık güç merkezinin kalbinde bir kripto Silikon Vadisi‘ne bakıyoruz. Lugano’nun bir kripto merkezi olma yolundaki yol haritası oldukça kapsamlı ve iyi hazırlanmış görünüyor.

Şehir, getirmeyi hedeflediği kadar girişimciyi kendine çekmeyi başarırsa, ciddi bir işgücü sıkıntısı yaşanacaktır. Dolayısıyla bu açığı kapatmak için akademisyenlere göz kırpıyorlar. Plan, blok zinciri ve kripto odaklı eğitimi teşvik etmektir. Bu, blockchain teknolojisinde iyi bilinçli eğitimli bir işgücü üretecektir.

Ayrıca Ardorino’ya bakılırsa şirketler, blok zincir ve kripto teknolojisine odaklanan öğrenciler için 500 burs için fon ayırdı. Şimdi bu burs, dünyanın değişik yerlerinden kripto meraklılarını da şehre çekecek. Bu, planlarında öngördükleri eğitimli kripto iş gücünü oluşturacaktır.

Bu plana pek oldukça şey yapılmış oldu ve Ardorino’nun söylediği gibi;

“Bu bir marketing hilesi değil, Lugano’yu dünyanın blok zinciri başkenti yapmak için bir dizi somut adım.”

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%