Avrupa Parlementosu Kripto Para Yasası Oylama Tarihi Belli Oldu! - 2022

Avrupa Parlementosu Kripto Para Yasası Oylama Tarihi Belli Oldu! – 2022Avrupa Parlamentosu’nun kripto para yasası oylamasının gecikmesiyle, yeni komite oylama zamanı gelecek hafta olarak belirlendi.

Daha ilkin bildirdiğimiz şeklinde AB’nin Dijital Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesinin, geçtiğimiz hafta gerçekleşmesi bekleniyordu. Yaşanan gecikmelerin arkasından komite, önümüzdeki hafta oylama için tarihi kesinleştirdi. Yapılacak oylama gelecek hafta gerçekleşecek. Tasarıyı komisyondan geçirip Parlamento’ya götürmek, sektör ve kamuoyunun artan incelemesi cevabında sıkıntı yaşadı. Stefan Berger’in tasarıyı tekrar organize ettiği doğruyu, MiCA’yı ilerletmek isteyen bir koalisyonu başarıyla tekrar bir araya getirdiğini gösteriyor.

Oylama zamanı yaklaşıyor!

7 Mart’ta Avrupa Parlamentosu’nun ECON Komitesi’ne başkanlık eden ve MiCA raporlarını sunan Stefan Berger, komitenin tasarının son halini 14 Mart‘ta oylayacağını duyurdu. Şubat ayının sonucunda, kripto paraların (en önemlisi Bitcoin) yasağına benzeyen bir yasa, Berger’in 28 Şubat için belirlediği tasarının oylarını geciktiren bir tartışmayı alevlendirdi.  

Yasa taslağının mevcut son olarak düzenlemelerinde endüstri için hala birkaç endişe unsuru var. Diğer şeylerin yanı sıra, bir çok ferdin “stablecoin” olarak bilinen “varlığa dayalı tokenler” için önerilen düzenlemeler özellikle katı haldeler. Bununla beraber, parlamentoda yaklaşan oylamalardan sonra bile, tasarının, ilk teklifi bir araya getiren Avrupa Komisyonu ve aylar önce kendi MiCA versiyonunu karar veren Avrupa Konseyi de dahil olmak suretiyle üçlü tartışmalardan geçmesi gerekecek.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız. 

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,114.01 0.35%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,313.87 0.69%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.472004 3.32%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.446598 2.53%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.77 2.32%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061082 2.68%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.37 2.03%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.15 1.39%