Avrupa Parlamento’su Bitcoin’i Yasaklamaya Hazırlanıyor - 2022

Avrupa Parlamento’su Bitcoin’i Yasaklamaya Hazırlanıyor – 2022Alman kripto para medya kuruluşu BTC-ECHO tarafından yayınlanan habere gore, Avrupa Birliği’nin yasama organlarından birisi olan Avrupa Parlamentosu Bitcoin ve öteki kripto paraları yasaklamak için harekete geçti.

İşletmelerin proof-of-work kriptolarıyla ilişkili herhangi bir hizmet sunması yasaklanacak.

Uzun zamandır beklenen kripto para birimi düzenlemeleri paketi olan Kripto Varlıklardaki Piyasalar (MiCA) çerçevesinin nihai taslağı “çevresel olarak sürdürülemez” düşünce birliği mekanizmasını yasaklayan bir hüküm içermektedir.

Bu, Bitcoin’in 1 Ocak 2025 itibaren Avrupa Birliği arasında yasa dışı hale gelebileceği anlamına geliyor. 

Bazı Hıristiyan Demokratlar ve sağ muhafazakarlar Bitcoin yasağının eklenmesine karşı çıktılar.

Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, nihai bir karar almadan önce üye devletler ve parlamento ile bir araya gelecek. Parlamento, yasa ile alakalı kararını 28 Şubat tarihinde verecek.

Tasarı, Almanya’daki SPD, Grüne ve die Linke partileri tarafınca şiddetle talep ediliyor. Diğer partiler ise yasa tasarısında Bitcoin gibi kripto paraların yasaklanması mevzusuna karşı çıkıyor.

ECON başkanı Stefan Berger, yaptığı açıklamasında laf mevzusu yasa tasarısının “oldukça büyük olasılıkla” parlamentodan geçeceğini söyledi. Berger, ECON başkanı olarak kripto paraları düzenleyen MiCA tasarısının dizaynının önemli bir kısmından mesuldür.

Merkezi olmayan finans kuruluşu Unstoppable Finance’in büyüme ve strateji başkanı Patrick Hansen, öneriyi AB’deki tüm kripto endüstrisini öldüreceğini tahmin ederek “intihar” olarak nitelendirdi.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%