Amerika Senatörü Cynthia Lummis: "FED Bitcoin Almalı” - 2022

Amerika Senatörü Cynthia Lummis: “FED Bitcoin Almalı” – 2022Wyoming eyaletinden ABD Senatörü Cynthia Lummis yapmış olduğu son açıklamalarda, Federal Rezerv’in bilançosunda Bitcoin tutması icap ettiğini dile getirdi.

Bitcoin savunucu 67 yaşındaki kongre üyesi, öncelikle fiyatı 350 dolar civarındayken, 2013 yılında Bitcoin satın aldı. Ve Bitcoin’in fiyatı şu anda ortalama 40.000 dolar.

Lummis, 17 Şubat’ta kripto ekonomisinin geleceği konulu bir panelde konuşma gerçekleştirmiş oldu. Ve ABD Senatörü açıklamalarında şunları söylemiş oldu:

“Dürüst olmak gerekirse bunun harika bir fikir olduğuna inanıyorum,” Fed, 40 milyar doların üzerinde döviz rezervine sahip, bundan dolayı bitcoin satın almak yasal ve düzenleyici bir çerçeve olduğunda, bu çok mantıklı olacaktır. Bitcoin’in tamamen merkeziyetsiz olması, onu zaman içinde daha yaygın hale getirecek ve bence bu, Fed’in bilançosunda tutması ihtiyaç duyulan bir şey olacak.”

Fed’de denetimden sorumlu eski başkan yardımcısı Randal Quarles de panelde yer aldı, sadece merkez bankasının kısa sürede bilançosuna bitcoin ekleyeceğini düşünmüyor.

Birçok politik, ekonomik nedenden ötürü, Fed’in bilançosunu müdafaasının en iyisi olduğunu düşünüyorum, ki şu anda değil, ama bu yönde daha fazla hareket etmesi gerekiyor.” dedi.

Panelde Lummis, Bitcoin’le nasıl tanıştığını ve damadının ona nasıl bitcoin alınacağını gösterdiğini söylemiş oldu. Bitcoin’i bir değer saklama aracı olarak gördüğünü söylemiş oldu.

“Bitcoin bir dijital altın şeklidir.” Sadece 21 milyon yaratılacak.

Lummis’e gore geleneksel bankalar, sonucunda bitcoin ve öteki dijital varlıkları ürünlerine entegre edecek ve kripto para birimi departmanları oluşturacak.

Son zamanlarda, senatör kripto ile ilgili birçok faaliyette bulunmuş oldu. Lummis, Aralık ayında yetkililer ve kripto endüstrisi etrafında bir yasa tasarısı önerdi. Önlem, kripto düzenleme sorunlarını çeşitli şekillerde netleştirmeyi amaçlıyor.

Lummis’e göre, tedbir şu anda yasama konseyi tarafından gözden geçiriliyor ve “çok yakında” kamuoyuna açıklanacağını da sözlerine ekledi.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,901.13 0.22%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,305.71 1.05%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493068 2.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.448903 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.63 2.68%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061897 1.33%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.39 1.7%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.12 1.18%