Amerika finans firması State Street Kripto Hizmeti Başlatıyor - 2022

Amerika finans firması State Street Kripto Hizmeti Başlatıyor – 2022Yaklaşık 4 trilyon dolarlık varlığın yönetimini elinde bulunduran State Street, düzenleyici birimlerden onaylama alması hâlinde kriptopara custody hizmetlerini kullanıma açacağını duyurdu.

Yönetimi altında 3.9 Trilyon dolar olan Boston merkezli ABD finans firması onay alınca kripto saklama hizmetini müşterilerine sunacak.

State Street Corp., dijital varlıklarla yakınlaşan geleneksel finansın en son işaretinde, onaylandıktan sonrasında kripto para birimleri için gözaltı hizmetleri sunma konumunda olduğundan güvenli olmak için ABD düzenleyicileriyle birlikte çalışıyor.

Grubun lideri Nadine Chakar’a gore, Boston merkezli banka geçen Haziran ayında dijital bir bölüm başlattı.

Dünyanın büyük varlık gizleme kuruluşu, Haziran ayında dijital bölümünü kurdu. Ve ek olarak geçen yıl özel fon müşterilerine kripto raporlama, uzlaşma ve işleme hizmetleri sundu. Ancak bankanın dijital varlıklar için gizleme planları, Coinbase Custody ve BitGo gibi kripto mahalli mağazaları hedef alacak. 

“State Street gibi bir saklama bankasının en iyi yaptığı şeyi, doğrusu sistemde seviye ve güvenliği sağlamaya devam edebileceği düşünüyoruz. Ama bizler bunu farklı yapacağız,” dedi Chakar.

Aralık ayı sonunda 43,7 trilyon dolarlık ve yönetim altındaki 4,1 trilyon dolarlık varlığıyla State Street, JPMorgan Chase & Co., Goldman Sachs Group Inc. Ve son yıllarda muhtelif kripto hizmetleri sunmaya süregelen Fidelity Investments biriminin de aralarında bulunduğu bankaların yanı sıra kriptodaki varlığını artırıyor.

Chakar ek olarak, sektördeki birçok kişiyle birlikte, son aylarda kripto para birimlerinin bir yatırım aracı olmasından fazlaca bir risk varlığı olarak ortaya çıktığına şaşırdığını söylemiş oldu.

Haziran 2021’de State Street, Chakar tarafından yönetilen bir dijital bölüm başlattı. CEO Ron O’ Hanley, Fidelity ve son “Bitcoin First” girişimi de dahil olmak suretiyle büyüyen kurumsal benimseme listesine katılan dijital varlıklar hakkında şunları söyledi :

“Finans sektörü dijital bir ekonomiye dönüşüyor ve dijital varlıkları önümüzdeki beş yıl içinde sektörümüzü etkileyen en mühim güçlerden biri olarak görüyoruz.”

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%