Amerika Başkanı Biden, çocukları hedef alan toplumsal medya reklamlarını yasaklamak istiyor - 2022

Amerika Başkanı Biden, çocukları hedef alan toplumsal medya reklamlarını yasaklamak istiyor – 2022ABD Başkanı Biden, İlk Birliğin Durumu konuşmasında, sosyal medya üstünde çocukları hedef alan reklamları yasaklamayı planladığını açıkladı.

Başkan Biden, İlk Birliğin Durumu (State of the Union) konuşmasında Kongre’den Facebook, TikTok ve diğer sosyal medya platformlarında çocuk güvenliği seviyesini artırmak için yeni yasalar uygulamasını istedi.

Özellikle Biden, Kongre enstitüsü’nün evlatların gizlilik kurallarını güçlendirmesini, küçüklere yönelik hedefli reklamları yasaklamasını ve toplumsal medya şirketlerine ürünlerini çocuk güvenliği göz önünde bulundurularak sıfırdan tasarlamaları için baskı yapmasını istedi.

Yapılan açıklamada:

 “Gizlilik korumalarını güçlendirmenin, çocuklara yönelik reklamları yasaklamanın, teknoloji şirketlerinin çocuklarımız hakkında kişisel veri toplamayı bırakmasını istek etmenin tarihi geldi” dedi.

Bu değişiklikleri uygulamaya başlamak için, Beyaz Saray bilhassa toplumsal medyada çocuk güvenliği konusunu incelemek için fon isteyecek. Biden ek olarak, toplumsal medyanın ruh sağlığı üstündeki etkisini araştırmak için gelecek yılki bütçede 5 milyon dolar talep etmeyi ve “Sosyal Medya ve Akıl Hastalıkları üstüne milli Bir “Mükemmeliyet Merkezi” kurmayı planlıyor. Bunun amacı, ergenlerin sosyal medya kullanımının tesiri konusunda yeni rehberlik geliştirmektir.

“Bu gece burada bizimle birlikte olan Frances Haugen’in gösterdiği şeklinde, toplumsal medya platformlarını çocuklarımız üzerinde kar için yürüttükleri ulusal deneyden sorumlu tutmalıyız” dedi.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,999.11 0.59%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,302.18 2.3%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.474899 2.68%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444512 3.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.60 3.85%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061019 3.45%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.28 2.74%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.53 3.02%