Airbnb, Rusya ve Belarus’daki Tüm Operasyonlarını Durdurdu - 2022

Airbnb, Rusya ve Belarus’daki Tüm Operasyonlarını Durdurdu – 2022Airbnb CEO’su ve kurucu ortağı Brian Chesky, Twitter’da yaptığı açıklamada, Rusya ve Beyaz Rusya’daki tüm operasyonlarını askıya aldığını duyurdu. Airbnb’nin kararı, fazlaca sayıda firmanın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’daki operasyonlarını geri çekmesiyle geldi.

Airbnb’den bir sözcü TechCrunch’a bir e-postada şunları söylemiş oldu:

“Bu, takvimlerin bir sonraki duyuruya kadar her iki ülkede de yeni rezervasyonları kabul etmesini engelleyeceğimiz anlamına geliyor. Ayrıca Belarus ve Rusya’daki kullananların misafir olarak yeni rezervasyon yapmalarını da kısıtlayacağız.”

Airbnb, son günlerde Rusya’daki faaliyetlerini geri çeken şirketlerin büyüyen listesine katılıyor. Apple, Rusya’da ürün satışını durdurduğunu duyurdu. Donanım devi, App Store’dan Sputnik ve RT News‘i de çekti ve ülkedeki birtakım Apple Pay servislerini devre dışı bıraktı. Ayrıca, New York Times’ın bir tutanağına gore Google, Rusya’daki reklamları askıya aldı. Şirket ayrıca Apple’ın yolunu izleyerek RT ve Sputnik uygulamalarını mobil uygulama mağazasından kaldırdı.

Airbnb‘den yapılan duyuru, şirketin Ukrayna’dan kaçan 100.000 mülteciye parasız ve geçici barınma olanağı sağlayacağını açıklamasından birkaç gün sonra geldi. Şirket, konaklamaları Airbnb ev sahiplerinin yardımıyla ve kriz zamanlarında insanlara acil barınma elde eden Airbnb.Org‘a meydana getirilen bağışlarla finanse edecek.

Pazartesi günü Chesky, “Bu hedefe ulaşmak için yardıma ihtiyacımız var” diye tweet attı.

“En büyük ihtiyacımız Polonya, Almanya, Macaristan ve Romanya dahil olmak üzere yakın ülkelerdeki evlerini sunabilecek daha çok insan için.”

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%