ABD Virginia Senatosu Tarihi Kararla Kripto Bankacılığı Yasasını Onayladı - 2022

ABD Virginia Senatosu Tarihi Kararla Kripto Bankacılığı Yasasını Onayladı – 2022Bu haftanın başlarında, Virginia Senatosu, dönüm noktası durumunda bir kripto para bankacılığı yasasını oy birliğiyle onayladı.

Yasa koyucular, Cumhuriyetçi Vali Glenn Youngkin’in masasına geldiğinde bir hafta içinde tasarıyı imzalayacağını tahmin ediyor. Tasarıya bakılırsa,

“Banka, alakalı riskleri etkin bir biçimde yönetmek için yeterli protokollere haiz olduğu sürece, Commonwealth’teki bankaların sanal para gizleme hizmetleri sağlamalarına izin verir.”

Tasarının savunucusu, aynı zamanda Virginia Senatosu için bir yarışmacı olan delege Chris Head, Teksas’ın düzenlemeyi iyi mi ele aldığı ve kripto para cüzdanının anahtarlarını kimin elinde tutmasına izin verildiği hakkında yapmış olduğu okumanın kendisine yasayı tanıtması için esin verdiğini söylemiş oldu.

Head, ” Karar, devlet tarafından kiralanan bankaların kripto para biriminin koruyucusu olma kabiliyetini de kodlayarak, Virginia’yı ülkede bu imkanı mevzuat yoluyla bankalara elde eden ilk ülke yapacak” dedi.

Ekledi:

“İşlevsel olarak, kurmaca, Virginia’daki devlet tarafınca kiralanan bankaların, bireylerin bankalarda emanet kasalarını iyi mi kullandıklarına benzer şekilde, birinin kripto para cüzdanının anahtarlarını tutmasına izin veriyor. Nihayetinde bu, Virginia’yı yöresel ve ülke çapında mühim bir avantaj haline getirecektir.”

Delegeye bakılırsa, kripto para birimi, onu karar veren yerlerde ekonomik gelişme için çok önemli bir potansiyel sunan yükselen bir ekonomik varlıktır.

Ayrıca Head, kriptonun minik işletmelere sunabileceği avantajlara dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Küçük bir işletme sahibi olarak, her vakit iş fırsatları, iş geliştirme ve ekonomik başarı için politikalarda potansiyel ararım. Kripto para birimi tam da bunu yapma potansiyeline haiz.”

Tasarı 2 Şubat’ta Temsilciler Meclisi tarafından ezici bir çoğunlukla onaylandı ve eyalet Senatosu 3 Mart Perşembe günü 39’a karşı sıfır oyla tasarıyı onayladı. Youngkin’in tedbiri veto etmesi benzer biçimde beklenmeyen bir durumda, yasama organı kararı bozabilir.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%