ABD ve G7’den Rusya Yaptırımlarında Yeni Yol Haritaları - 2022

ABD ve G7’den Rusya Yaptırımlarında Yeni Yol Haritaları – 2022Amerika ve G7, ülkeyi Ukrayna’yı işgalini sürdürmekten caydırmak için idame eden bir baskının parçası olarak Cuma günü Rusya’ya karşı yeni yaptırımlar duyurdu. İlk kere, bu yaptırımlar kriptoya özel rehberlik içerecek.

Rus oligarklarının veya hükümetin, geniş kapsamlı bir yaptırım diyetinin dayattığı mali darbeyi önlemek için kripto para birimleri kullanıp kullanamayacağına dair endişeler, Amerika’li milletvekilleri ve Avrupalı ​​yetkililerin hepsinin potansiyel mevzusundaki endişelerini dile getirmesiyle son günlerde arttı. Amerika Hazine Bakanlığı yetkilileri ve sanayi katılımcıları, bunun olası bir olasılık olmadığını söylediler.

Beyaz Saray tarafınca cuma günü yapılan ilan, şimdiye kadar bu tür yaptırımların herhangi bir kullanımına değinmek yerine, kripto şirketlerine yaptırımlara uymaları gerektiğini yinelemeye odaklanıyor benzer biçimde görünüyor.

“Hazine Bakanlığı, yeni yol haritasıyla, bir işlemin geleneksel para birimi yada sanal para birimi cinsinden olup olmadığına bakılmaksızın, Hazine’nin Rusya’ya yönelik kapsamlı eylemlerinin tüm ABD’li kişilerin yaptırımlara uymasını gerektirdiğini açıkça belirtmeye devam edecek.”

Cuma günü yayınlanan malumat . “Hazine, sanal para kullanması da dahil olmak üzere Rusya ile ilgili yaptırımları atlatmaya veya ihlal etmeye yönelik her türlü çabayı yakından izliyor ve ihlallere karşı hareket etmek ve uyumluluğu teşvik etmek için geniş tatbik yetkilerini kullanmaya kararlı.”

Hazine sözcüleri, kılavuzun ne söyleyeceği yada ne vakit yayınlanacağı konusunda derhal bir yorum talebinde bulunmadı.

G7 ağırlıkta

Beyaz Saray tarafından da yayınlanan ortak bir G7 bildirisinde, bu kılavuzun halihazırda birden fazla yaptırım listesinde bulunan oligarkların yanı sıra Rus hükümetini ve onun vekillerini hedef alacağı açıklandı. Ortak açıklamada,

“Herhangi bir yasadışı faaliyeti daha iyi saptamak ve engellemek için önlemler almayı taahhüt ediyoruz ve milli süreçlerimizle tutarlı olarak servetlerini geliştirmek ve aktarmak için dijital varlıkları kullanan yasa dışı Rus aktörlere yaptırım uygulayacağız.” Dedi.

TRM Labs hukuk ve hükümet işleri başkanı Ari Redbord, bu haftanın başlarında CoinDesk’e kripto paranın likidite endişeleri de dahil olmak suretiyle muhtelif nedenlerle yaptırımlardan kaçınma aracı olarak iyi hizmet etmeyebileceğini söylemiş oldu.
Redbord, milyarlarca dolarlık kriptoyu hareket ettirmenin “zor” olduğunu belirtti. Bazı oligarklar kriptoya yönelebilir, ancak bu onların ilk tercihi olmayabilir.
Benzer halde, üst seviye bir yönetim yetkilisi, dijital varlıklarla ilgili kapsamlı bir yürütme emrini önizleyen bir basın brifingi esnasında kriptoyu Rus merkez bankası yada ekonomisi için “geçici bir çözüm” olarak görmediklerini söylemiş oldu.

Cuma günkü haberler, Amerika Senatörü Elizabeth Warren’ın, Rus oligarklarının veya Başkan Vladimir Putin’in yaptırımlardan kaçmak için kripto kullanmasını önlemek için bir yasa tasarısı hazırladığını duyurmasından günler sonra geldi. Warren, bu potansiyel yasa dışı faaliyeti bastırmak için meydana getirilen çağrılara öncülük etti.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,036.00 0.58%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,359.55 0.61%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497456 0.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429071 0.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.65 0.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064084 1.59%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.13 0.68%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.98 0.98%