ABD Kongre üyesi Warren Davidson’ın Yeni Kripto Tasarısı. - 2022

ABD Kongre üyesi Warren Davidson’ın Yeni Kripto Tasarısı. – 2022ABD Kongre Üyesi Warren Davidson’un tasarısı, Kanada’daki mevcut duruma tepki olarak algılanabilir. Kısa süre önce ülkesindeki hususi bitcoin ve kripto kullanımını korumak için “Paralarınızı Saklayın Yasasını” tanıttı. Özellikle, Federal Ajansların kendi kendini gizleme ve P2P işlemi yapma hakkına müdahalesini engellemeyi amaçlıyor.

Kanada’da işler hürriyet açısından kötü gidiyor. Hükümet, insanların bağışladığı parayı Kanadalı “kamyoncular” isminde eylemcilere vermelerini yasaklayarak bütün kitle fonlaması platformlarının meşruiyetini azalttı. Ve sonrasında işler daha da kötüleşti.

X Strategies’den Greg Price’ın belirttiği şeklinde,

“Kanada Başbakan Yardımcısı, Acil Durumlar Yasası uyarınca bankaların mahkeme emri olmaksızın banka hesaplarını derhal dondurabileceğini yada askıya alabileceğini ve hukuki sorumluluktan da korunabileceğini söylüyor.”

“Ofisimiz, Amerikalıları aleni hırsızlığın bu biçiminden korumak için kısa vakit arasında Amerika Temsilciler Meclisi’ne yasa çıkaracak.

Lütfen Kongre Üyenize ve Senatörlerinize bildirin…”

Warren Davidson’ın Yeni Tasarısı Tam Olarak Ne İçeriyor?

Buna, Davidson’un “Paralarınızı Koruyun Yasası”nın bir maddesinin alıntısıyla yanıt verelim:

“–Hiçbir kurum başkanı, kapsam dahilindeki bir kullanıcının sanal para birimini yada eşdeğerini, kullanıcının kendi kullanması için reel yada sanal mallar ve hizmetler satın almak şeklinde kendi amaçları için kullanmasını yasaklayamaz veya başka bir halde kısıtlayamaz; yada kendi haline barındırılan bir cüzdan vesilesiyle muamele yapın.”

Davidson’a nazaran, netleştirmek için, bitcoin ve kripto “para biriminin yerine geçiyor sadece bütün özelliklere (yasal ihale durumu dahil) sahip olmayabilir.” Warren Davidson bir süredir bunun üzerinde çalışıyordu.

Davidson, ilhamının aslına bakarsak Amerika Hazine Bakanı Janet Yellen olduğunu söylüyor:

“Bakan Yellen’ın gözetim hakkı engelleme çabalarını yine dirilteceği açık olduktan sonra metin üstünde çalışmaya başladık. Kriptoyu durduramazlarsa, onu hesap tabanlı bir sisteme taşımayı tecrübe etmek istiyorlar.”

Ayrıca Davidson, “kendi kendinin cüzdanı” terimini kullanmasının tam nedenini anlatıyor.

“Bir süredir orada olan FinCen dilini alıyor ve KYC için kendi kendini gözeten bir çerçeve sağlıyor.”

Her durumda, söylemesi yapmaktan daha basit olan “Paralarınızı Saklayın Yasası”nın en önce geçmesi gerekiyor. Kripto endüstrisinin güçlü düşmanları var ve kalabalık arasında hala çokta popüler bir kavram değil.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%